29 Nov

Kādas reklāmas tiks bloķētas 2018. gadā?

Šogad digitālās reklāmas vidi arvien vairāk sāk ietekmēt lietotāji, kuri izmanto dažādus reklāmas bloķēšanas servisus. 11% no visiem interneta lietotājiem ir uzstādījuši AdBlock (22% no visiem viedtālruņu lietotājiem), kas nodrošina to, ka viņiem reklāmas nerādās.

adblockpagefair.com

Latvijā lielāka daļa jeb 60% no visiem interneta lietotājiem lieto tieši Chrome interneta pārlūku (tāpēc šis raksts būs tieši par Chrome nevis Safari un Firefox).

chrome market share Latviags.statcounter.com

Google, protams, nav izdevīgi, ka lietotāji bloķē reklāmas, tāpēc Google, apvienojoties ar 16 kompānijām, t.sk. Facebook un IAB (Interactive Advertising Bureau – organizācija, kas attīsta industrijas standartus, veic izpēti un piemēro likumdošanu digitālajai reklāmas izdustrijai) ir izstrādājuši labas reklāmas standartus ar mērķi padarīt patīkamāku digitālās reklāmas vidi, lai lietotājam nebūtu vēlme bloķēt reklāmas. Šīs izmaiņas tiks ieviestas sākot ar nākamo gadu Chrome interneta pārlūkā.

Reklāmas portāliem tas nozīmē, ka jāpārskata reklāmas formāti, kurus viņi šobrīd piedāvā reklāmdevējiem, jo ne visus reklāmas formātus varēs “izlaist cauri” Chrome interneta pārlūkam. Tie vienkārši tiks bloķēti. Tas attiecas uz pilnīgi visiem reklāmas portāliem (ne tikai tiem, kas ir Google displeja tīklā), tātad arī visiem lielākajiem Latvijas medijiem – Delfi, Tvnet, KasJauns utt. Katrs portāls ar bloķēto reklāmu sarakstu un iemesliem varēs iepazīties rīkā Search Console.

reklamas darbibas parskats

 

Lai noskaidrotu, kuras reklāmas lietotājiem ir “kaitinošas”, tika veikts apjomīgs pētījums, tajā iesaistot 25 000 lietotāju. Testa rezultātā 6 desktop un 12 mobilās vides reklāmas veidi tika identificētas kā “kaitinoši”. Vairāk par pētījuma specifiku var iepazīties šeit.

Uz datora tiks bloķētas sekojošas reklāmas:

 • Pop-up baneri
 • Video ar autoplay funkciju un skaņu
 • Ievadlpas baneri ar lejupejošu laika atkaiti
 • Liela izmēra baneri, kas noklāj vairāk kā 30% no ekrāna un aizsedz saturu (sticky ads)

Mobilajos telefonos tiks bloķētas sekojošas reklāmas:

 • Pop-up baneri
 • Video ar autoplay funkciju un skaņu
 • Ievadlpas baneri – gan ar, gan bez laika atkaites
 • Kopējais mājas lapas baneru pārklājums nedrīkstēs būt lielāks par 30%
 • Mirgojošie baneri
 • Uzlecošie baneri ar lejupejošu laika atskaiti
 • Reklāmas, kuras var novākt skrollējot, taču tās izmērs aizņem visu telefona ekrānu
 • Liela izmēra baneri, kas noklāj vairāk kā 30% no ekrāna un aizsedz saturu (sticky ads)

Sīkāka informācija par reklāmām, kuras tiks bloķētas.

chrome bloķē reklāmas mobile

 

01 Sep

Meklējam Digitālā Mārketinga Speciālista asistentu

Vakance: Digitālā mārketinga speciālista asistents

digitālā mārketinga speciālists

Ja vēlies veidot ilgtermiņa karjeru digitālā mārketinga nozarē, šis būs ideāls darbs tieši Tev! Tu varēsi strādāt no mājām, parkā vai, piemēram, Illy kafejnīcā. Tev nebūs normēts darba laiks – savu laiku varēsi plānot pats! Mēs Tev iedosim MILZĪGU bonusu pilnīgi par brīvu, lai Tu kļūtu par vienu no labākajiem speciālistiem nozarē – pirmos divus mēnešus nodosim savu digitālā mārketinga pieredzi, sūtīsim kursos, ļausim iejusties digitālajā pasaulē, nokārtot nepieciešamos sertifikātus, notestēt savas zināšanas reālos Google AdWords kontos. Sākot ar trešo mēnesi Tu saņemsi pirmo algu par kuru vienosimies sadarbības sākumā. Tev būs iespēja strādāt ar Latvijā atpazīstamiem uzņēmumiem un eksporta uzņēmumiem, kuru klienti atrodas ārpus Latvijas robežām. Augot Tavai pieredzei, uzticēsim Tev arvien atbildīgākus darbus.

Mums ir svarīgi, lai Tev piemīt sekojošas kvalitātes:

 • Bakalaura izglītība kādā no sekojošām nozarēm:
  • Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas;
  • Mārketinga, reklāmas, sabiedriskā attiecības;
  • Uzņēmējdarbības, vadības;
  • Ja esi ieguvis izglītību citā nozarē, bet Tev acis “deg” par digitālo mārketingu, droši sūti mums savu pieteikumu!
 • Jaudīga enerģija un atvērta attieksme;
 • Vēlme un spēja ātri apgūt jaunas lietas;
 • Labas prasmes darbā ar Excel;
 • Padodas darbs ar skaitļiem, spēja analizēt un izdarīt secinājumus;
 • Spēja radīt pārdošanu veicinošus reklāmas tekstu ar ierobežotu zīmju skaitu;
 • Spēja organizēt un plānot savu laiku;
 • Labas latviešu un angļu valodas zināšanas, vēlamas krievu valodas zināšanas;
 • Programmēšanas prasmes tiks uzskatītas par priekšrocību;
 • Nokārtoti Google AdWords sertifikāti tiks uzskatīti par priekšrocību.

 

Tavi darba pienākumi būs šādi:

 • Pirmos divu mēnešu laikā uzsūkt jaunās zināšanas un nokārtot Google AdWords sertifikātus;
 • Google AdWords kampaņu iestatīšana (atslēgvārdu grupēšana, reklāmas tekstu izveidošana);
 • Google AdWords kampaņu administrēšana un optimizēšana ar mērķi klientam gūt lielākus ienākumus par to pašu mārketinga budžetu;
 • Atskaišu veidošana un ieteikumu izstrāde ņemot vērā Google AdWords un Google Analytics datus;
 • Facebook reklāmas izveidošana un administrēšana;
 • Google AdWords un Facebook piedāvājumu izstrādāšana (atslēgvārdu, auditorijas izpēte, budžeta prognoze, reklāmas risinājumu ieteikšana);
 • Aktīva sekošana līdzi digitālajiem jaunumiem un to ieviešana klientu reklāmas kontos.

Piesakies vakancei līdz 18. septembrim, sūtot e-pastu Līgai Strazdiņai liga@triple20.eu. Savam pieteikuma pievieno:

 • Motivācijas vēstuli
 • Savu CV

 

Kontakti:

SIA Triple20

Tallinas iela 35-4

Līga Strazdiņa

liga@triple20.eu

+371 22011311

 

27 May

Evolucionāri* Google AdWords jaunumi, kas mainīs mārketingu 2016. gadā

*Evolucionāri – atvasināts no vārda “evolūcija”. Latīņu valodā “evolutio” nozīmē “attīstīšana”, “atvēršanās”. Evolūcija ir dabīgs dzīvās dabas attīstības process. Evolūcijas teorijas pamatā ir iedzimtība, sugu mainība un dabiskā izlase. Iedzimtība ir īpašību pēctecība, kas palīdz labāk pielāgoties apkārtējai videi. Dabiskās izlases rezultātā pakāpeniski uzkrājas organismam derīgās pārmaiņas. Ja mainās apkārtējā dabiskā vide, pastiprinās dažādu atšķirību rašanās pat vienas sugas ietvaros, var rasties jaunas sugas. Evolūcijas rezultātā sugas, kas ir nepiemērotas jauniem apstākļiem, var izmirt. Dollo likums apgalvo, ka evolūcija ir neatgriezeniska.

24. maijā notika “Google Performance Summit”, kur stundu garā prezentācijā Google pārstāvji izklāstīja Google AdWords un Analytics izmaiņas, kas mūs sagaida 2016. gadā.

Connect more people more meaningfully” ir ideja, kas caurvij visus jaunievedumus. Nekavēšos pie gara ievada, jo jaunumi runā paši par sevi:

 1. Reklāmas teksta garums +50%;
 2. Responsīvas display reklāmas;
 3. Google Maps reklāmas;
 4. Tiešo veikala apmeklējumu uzskaite;
 5. Atsevišķa cenu likme uz planšetdatoriem;
 6. Demogrāfiskā mērķēšana Google meklēšanas rezultātos;
 7. “Similar Audiences” jeb līdzīgās auditorijas;
 8. Jauns AdWords interfeiss.

google adwords izmaiņas 2016

1. Reklāmas teksta garums +50%

Šī gada februārī Google atteicās no sānu malas reklāmām, atstājot tikai četras vidējās pozīcijas meklēšanas rezultātos ar domu, ka šāds formāts ir piemērotāks uz dažādām ierīcēm, it īpaši mobiliem telefoniem.

Līdz šim Google Search reklāmas standarts bija 25 zīmes virsrakstā un divas papildus rindas pa 35 zīmēm katrā. Ar jaunajām, paplašinātajām reklāmām būs iespējams ievietot divus virsrakstus 30 zīmju garumā un apakšējo divu rindu vietā 80 zīmju garu tekstu.

Jaunajam reklāmas formātam jābūt pieejamam no šī gada jūlija. Vecais reklāmas formāts 25-35-35 vairs nebūs pieejams no septembra.

Balstoties uz Google testiem, šāda veida formāts uzrāda vidēji par 20% augstāku CTR rādītāju kā iepriekšējais. Pozitīvās lietas, ko paredzu jaunajam reklāmas formātam:

 • Lietotājs labāk varēs iepazīties ar piedāvājumu pirms reklāmas noklikšķināšanas, kas dod pienesumu gan pašam lietotājam – atrast pakalpojumu, kas atbilst viņa ekspektācijām, gan reklāmdevējam – izvairīties no neatbilstošas auditorijas;
 • Google AdWords speciālistiem būs lielākas iespējas testēt labāk strādājošos tekstus un uzlabot reklāmas kvalitātes rādītāju.

google adwords reklāmas teksts

 

google adwords reklāmas

2. Responsīvas display reklāmas

Google displeja tīklā ir 13 dažādi baneru izmēri. Cik laika un līdzekļu tiek tērēts, lai uztaisītu visus izmērus… Vienmēr mēģinam noīsināt garo baneru sarakstu – skatamies, kurš biežāk tiek rādīts, kurš labāk konvertējas.

Taču jau pēc pāris mēnešiem AdWords sistēmā būs iespējams vien norādīt virsrakstu, produkta aprakstu, galamērķa lapas URL, bildi un Google sistēma automātiski izveidos displeja reklāmas, kas būs piemērotas konkrētai mājas lapai, saturam un ierīcei.

responsīvas display reklāmas

3. Google Maps reklāmas

Noteikti mans “favorītjaunums”. Google pētījumi rāda, ka aptuveni trešā daļa no visiem mobilajiem meklējumiem ir ar vietēju nozīmi, piemēram, “restorāni rīgā”, “kur nopirkt sarkanas kurpes”, “makšķernieku veikals juglā” utt.

Reklāmas parādīsies arī Google Maps, jo Google Maps būs daļa no Search tīkla. Uzklikšķinot uz uzņēmuma reklāmas, būs iespējams aplūkot ne tikai informāciju par atrašanās vietu un darba laiku, bet arī aplūkot veikalā pieejamos produktus un īpašos piedāvājumus.

Lai vēl vairāk veicinātu tiešos veikala apmeklējumus no Google Maps, ir izstrādāts jauns produkts “promoted pins”, kas parādīsies kartē, pa ceļam dodoties uz kādu vietu. Apskaties zemāk, kā tas izskatīsies!

google maps promoted pinsgoogle maps business page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arī Latvijā Google šo iespēju jau sākusi testēt. Skaties ekrānšāviņus zemāk!

google maps reklāmasgoogle maps reklāma

 

 

 

4. Tiešo veikala apmeklējumu uzskaite

Šobrīd klientiem, kuriem ir gan online, gan offline veikals, ir diezgan grūti pierādīt digitālo kampaņu atdevi, jo daļa no lietotājiem, kas apmeklējuši vietni online, veic pirkumu offline. Vienmēr paliek jautājums – cik liela ir šī daļa un vai kampaņu ROI ir pozitīvs?

Google ir izstrādājusi tehnoloģiju, kas uzskaitīs, vai lietotājs, kas bijis jūsu vietnē, pēc tam bijis arī jūsu veikalā (ar GPS palīdzību jūsu telefonā). Tehniski gan tas nav jaunums, jo Google jau paspējusi šo tehnoloģiju notestēt (Google sola 99% precizitāti!):

 • 75% no visiem mobilajiem meklējumiem rezultējas veikala apmeklējumā;
 • Amerikas Savienotajās Valstīs uz katru pirkumu mājas lapā var droši pieskaitīt vienu offline pirkumu veikalā;
 • Nissan UK testējot šo tehnoloģiju nonāca pie secinājuma, ka 6% no visiem mobilajiem meklējumiem rezultējās auto salona apmeklējumos, uzrādot ROI 25x.

5. Atsevišķa cenu likme uz planšetdatoriem

Šķiet, ka šis bija visgaidītākais jaunums pēdējos gados. Jā, tagad tas būs iespējams – piemērot atsevišķu cenu likmi reklāmām uz planšetdatoriem (ne tikai uz datoriem un mobilajām ierīcem, kā tas bija līdz šim).

Man vēl prasītos šīs izmaiņas kombinēt ar apmeklējuma laiku, taču, kas to zina, varbūt tieši šādā veidā jaunās izmaiņas tiks ieviestas.

6. Demogrāfiskā mērķēšana Google meklēšanas rezultātos

Wouw, wouw, wouw! Tagad atceros, cik daudz gadījumos, cik daudz kampaņām šis būtu noderējis :) Jā, šis ir tiešām vienreizējs jaunums! Nav ko piebilst, gaidam, kad tas tiks ieviests.

7. “Similar Audiences” jeb līdzīgās auditorijas

Tas nav noslēpums, ka atkārtotais mārketings darbojās labi un uzrāda daudz augstākus KPI nekā parastās displeja kampaņas. Google tagad piedāvā paplašināt šīs auditorijas – piemeklējot lietotājus, kas pēc uzvedības, interesēm ir ļoti līdzīga, ja ne tāda pati kā mūsu mājas lapas apmeklētāji. Tā ir auditorija, kas interesējusies par mūsu produktiem, bet “nejauši” palaidusi garām mūsu uzņēmuma piedāvājumu, ja tā var izteikties.

Un ja ar šo nav pietiekami, tad šīs auditorijas varēs izmantot arī Google meklēšanas rezultātos, kas Google AdWords kampaņas paceļ pilnīgi citā līmenī.

8. Jauns AdWords interfeiss

Tik lielas izmaiņas AdWords izskatā laikam piedzīvosim pirmo reizi. Izmaiņas tiks ieviestas 2017. gadā. AdWords jaunā interfeisa principi ir fokuss uz biznesu; viegli uztveramā veidā parādīti dati, kurus var interpretēt nozīmīgās atziņās, lai efektīvāk optimizētu AdWords kampaņas. Zemāk daži ekrānšāviņi no jaunā AdWords dizaina.

google adwords jaunais interfeiss

google adwords interfeiss

11 Aug

Ideāla digitālā mārketinga stratēģija ir nemitīgs process

google adwords reklāma

 

"Ja plāns nestrādā, mainiet plānu, bet nekad izvirzīto mērķi" - Kāds nezināms autors ir uzrakstījis šīs lieliskās rindas. Es esmu 100% pārliecināta, ka tas netika attiecināts uz digitālo mārketingu, taču digitālais mārketings mūsdienās ir tieši tāds - nemitīgs process, kas iet uz riņķi - mārketinga stratēģijas izveide, kampaņas palaišana, datu uzskaite, rezultātu interpretācija, mārketinga stratēģijas uzlabošana, kampaņas pielāgošana utt. Tiek darīts viss iespējamais, lai sasniegtu uzņēmuma izvirzīto mērķi. Tāpēc šaja bloga rakstā lasiet, kā izveidot ideālo digitāla mārketinga stratēģiju:

 • kā nodefinēt mērķus un objektīvi novērtēt katra reklāmas kanāla atdevi;
 • kā izprast lietotāja ceļu līdz lēmumam veikt pirkumu jūsu mājas lapā;
 • kādus reklāmas kanālus lietot un ar kādu ziņu uzrunāt potenciālo klientu katrā pirkuma posmā.

 

Novērtē katra reklāmas kanāla nozīmi

Ja esat mārketinga speciālists, jums droši vien būs pazīstama situācija, ka kampaņas atdeve ne vienmēr ir tāda, kā iecerēts. Pirms šādu secinājumu izdarīšanas un izmaiņu veikšanas mārketinga stratēģijā, iesaku izvērtēt statistiku detalizētāk, izmantojot divas atskaites Google Analytics uzskaites sistēmā:

 • Populārākie reklāmguvumu ceļi (Reklāmguvumi -> Daudzkanālu piltuves)
 • Modeļu salīdzināšanas rīks (Reklāmguvumi -> Attiecinājums)

Pirmājā atskaitē “Populārākie reklāmguvumu ceļi” izvērtējiet populārākos reklāmas ceļus jeb reklāmas kanālus, ar kuriem lietotājs saskāries līdz pieņēmis lēmumu veikt pirkumu (vai izpildīt citu mērķi) jūsu mājas lapā.

google attribution modeling

 

Otrajā atskaitē “Modeļu salīdzināšanas rīks” salīdziniet, kā mainot reklāmas kanālu attiecinājumu veidu, mainās katra kanāla nozīmīgums pirkuma (vai cita mērķa) piesaistīšanā.

Attiecinājumu modeļi (Attribution modeling)

Piemērs: Pirmo reizi lietotāju uzrunāja zīmola attēlu reklāma youtube.lv mājas lapā. Pēc nedēļas lietotājs meklēja "pirkt apavus" Google meklētāja un ieraudzīja to pašu zīmolu, ko pirms nedēļas youtube.lv reklāmā, zīmols likās pazīstams, tāpēc lietotājs ienāca mājas lapā, izpētīja piedāvājumus. Vakarā veica pirkumu mājas liepā, ienākot caur Google organiskajiem rezultātiem. Šajā gadījumā lietotājs saskārās ar trīs reklāmas kanāliem pirms veica pirkumu: Attēla reklāma  - > Apmaksātā meklēšana - > Dabiska meklēšana -> Pirkums

Pēdējā mijiedarbība (Last Interaction) - pēc šī modeļa Google Analytics kontos tiek uzskaitīta statistika. Mājas lapā izpildīts mērķis tiek pieskaitīts pēdējam reklāmas kanālam no kura lietotājs ienācis mājas lapā. (piemērā - Dabiskā meklēšana)

Pirmā mijiedarbība (First Interaction) - mājas lapas mērķa izpilde tiek pieskaitīta reklāmas kanālam, ar kura palīdzību lietotājs nonācis mājas lapā pirmo reizi (piemērā - Attēla reklāmas)

Lineārs (Linear) - lietotājs savā pirkuma ceļā saskāries ar vairākiem reklāmas kanāliem, katram no tiem piešķirta līdzīga vērtība (piemērā - Attēla reklāma, Apmaksātā meklēšana, Dabiskā meklēšana)

Balstīts uz pozīciju (Position Based) - vērtība par mērķa izpildi mājas lapā tiek pieskaitīta gan pirmajam, gan pēdējam reklāmas kanālam. (piemērā - Attēla reklāmas un Dabiskā meklēšana)

Samazināšanās ar laiku (Time Decay) - lielāka vērtība par mērķa izpildi mājas lapā tiek pieskaitīta tiem reklāmas kanāliem, kas bijuši tuvāk pirkumam. (Lielāka vērtība Apmaksātai meklēšanai, vislielāka - Dabiskai meklēšanai)

atribution modeling

Nav viena ideālā formula visiem - katram biznesam būtu nepieciešams izvērtēt individuāli, kurš reklāmas kanālu atdeves novērtēšanas mehānisms sniedz vispilnīgāko informāciju, lai atbilstoši tam plānotu nākamās kampaņas jeb izveidotu digitāla mārketinga stratēģiju.

Šobrīd vēl joprojām interneta veikaliem Latvijā ar fizisku lokāciju ir liels izaicinājums novērtēt kampaņas atdevi, jo liela daļa lietotāju, kas apmeklējuši mājas lapu, vēlāk fiziski aiziet uz veikalu un iegādājas preci. Līdz ar to, ir grūti saprast patiesos atdeves rādītājus.

 

 

Esi klāt visos potenciālā klienta pirkuma posmos

Redzot kopējo ieskatu, kā lietotājs virzās pa savu pirkuma ceļu, saskaroties ar vairākiem reklāmas kanāliem, nonācām pie secinājuma, ka katram reklāmas kanālam ir sava nozīme atsevišķā pirkuma ceļa posmā.  Kamēr viens reklāmas kanāls piesaista jaunus apmeklētajus, cits reklāmas kanāls nes pirkumus. Tāpēc esam izveidojuši Triple20 pirkuma ceļa modeli ar 4 pirkuma posmiem - "Nezinītis", "Meklētājs", "Šaubīgais" un "Klients", ar kura palīdzību jūs:

 • izpratīsiet katra posma nepieciešamību;
 • spēsiet nodefinēt atbilstošus mārketinga mērķus un ziņu, ar kādu sasniegt lietotāju;
 • varēsiet izvēlēties atbilstošus reklāmas kanālus.

lietotāja pirkuma ceļa modeļi

zīmola reklāma

Dunno/ Nezinītis - potenciālais klients, kurš šobrīd nezina par jūsu pakalpojumu, bet tas varētu viņu interesēt, iespējams, viņš to lieto ikdienā vai varētu kādreiz iegādāties.

Galvenie mārketinga mērķi ir informēt un atgādināt lietotājam par jūsu zīmolu, izraisīt interesi un veicināt tālāko produkta izpētes procesu.

Ņemot vērā, ka mārketinga mērķis ir informēt, atgādināt, veicināt pirkuma lēmuma pieņemšanu un nevis tūlītēja pirkuma izdarišana, mājas lapā ieteicams uzskaitīt sekojošus mērķus - pieteikšanās jaunumiem e-pastā, sekošana sociālajos tīklos, mijiedarbība ar mājas lapas saturu, t.sk. video utml.

Šie reklāmas kanāli aptver daudz lietotāju, veicina atpazīstamību un atstāj pozitīvu iespaidu uz reklāmas kanāliem, kas tiks izmantoti nākamajos posmos. Izmantojot šo reklāmu jums ir iespēja paplašināt esošo klientu bāzi. Piemēram, lietotājs, pirmo reizi ierauga video reklāmu YouTube, bet vēlāk, kad viņš ir gatavs izdarīt pirkumu, meklē konkrēto mājas lapu Google meklētājā pēc zīmola nosaukuma.

Lai uzrunātu lietotāju šajā posmā, ieteicams izmantot sekojošus reklāmas kanālus:

 • YouTube video reklāmas - tām jāizraisa interese. YouTube reklāma var kalpot kā segmentēšanas veids. Piemēram, video iekļaujot jautājumu "Vai jums interesē ___?" Lietotāji, kuri būs noskatījušies video, tiks uzskatīti par ieinteresētiem lietotājiem, kurus vēlāk varēs uzrunāt atkārtoti ar atbilstošāku ziņu;
 • GDN attēla reklāma mērķēta pēc mājas lapu satura, izvietojumiem, Affinity grupām, interesēm, demogrāfijas, ka arī auditorijas, kas līdzīga jūsu esošajiem mājas lapas apmeklētajiem (Similar audiences);
 • Reklama sociālajos portālos (Facebook)
 • Google AdWords teksta reklāma ar vispārīgiem industrijas atslēgvārdiem un aicinājumu "uzzināt vairāk".

 

 

  google adwords meklētajs

Searcher/ Meklētājs - potenciālais klients, kurš zina, ko vēlas, ir gatavs pirkt produktu, šobrīd meklē izdevīgāko piedāvājumu.

Mārketinga mērķis ir pārdot produktu pirkumam gatavam lietotājam jeb, citiem vārdiem sakot, būt klāt brīdī, kad lietotājs meklē produktu, ko jūs piedāvājat.

Šie reklāmas kanāli noklās salīdzinoši šaurāku auditoriju, jo būs precīzi mērķēta lietotājiem, kas jau ir gatavi izdarīt pirkumu, tāpēc reklāmas mērķi mājas lapā ir orientēti uz konkrētu rezultātu, uz ienākumiem, tie var būt sekojoši - pirkums, kontaktformas nosūtīšana, veikala adreses atrašana, pieteikšanās konsultācijai. Šajā posmā ir izdevīgi uzskaitīt arī sekundāros mērķus, kā piemēram, pievienotas preces pirkuma grozam, jo šos lietotājus vēlāk varēs uzrunāt atkārtoti ar atbilstošāku piedāvājumu.

Reklāmas kanāli:

 • Google AdWords teksta reklāmas ar precīzas nozīmes atslēgvārdiem un aicinājumu veikt sekojošas darbības - "pirkt", "pasūtīt", "pieteikties";
 • GDN attēla reklāma mērķēta pēc In-market auditorijām - lietotāji, kuri internetā meklē informāciju un taisās pirkt konkrētu produktu.

google adwords šaubīgais

Doubtful/ Šaubīgais - potenciālais klients, kurš ir bijis jūsu mājas lapā, vēlās pirkt jūsu produktu, iespējams kaut kas traucē to iegādāties, izvērtē un salīdzina jūsu un konkurentu piedāvājumus, meklē atsauksmes par produktu.

Galvenie mārketinga mērķi ir atgādināt par jūsu zīmolu un produktu, veicināt pozitīvu pirkuma lēmuma pieņemšanu, kliedēt šaubas ar piemērotāku piedāvājumu.

Šie reklāmas kanāli noklāj vēl šaurāku auditoriju - tikai tos lietotājus, kuriem zīmols ir pazīstams. Auditojas izmērs un mērķu izpilžu skaits būs atkarīgas tieša veidā no tā, cik ieguldīts augstākminētajos pirkuma posmos.

Reklāmas mērķi mājas lapā orientēti uz rezultātu un ienākumiem - pirkums, kontaktformas nosūtīšana, adreses atrašana.

Reklāmas kanāli:

 • Google AdWords teksta reklāmas mērķētas jūsu mājas lapas esošajiem apmeklētājiem, reklāmas uz konkurentu atslēgvārdiem un atslēgvārdiem, kas norāda uz to, ka lietotājs vēlas salīdzināt produktus, meklē atsauksmes
 • Google AdWords teksta reklāma ar jūsu zīmola atslēgvārdiem
 • GDN attēla reklāma mērķēta jūsu mājas lapas esošajiem apmeklētajiem (atkārtotais mārketings)
 • Facebook reklāmas mērķēta jūsu mājas lapas esošajiem apmeklētajiem (atkārtotais mārketings)

 

google adwords klients

Customer/ Klients - jūsu klients, ir iegādājies produktus jūsu mājas lapā, ir gatavs atkārtotam pirkumam.

Mārketinga mērķis ir veicināt lojalitāti un pārdot produktu atkārtoti.

Reklāmas mērķi mājas lapā - atkārtots pirkums, ielogošanās klientu kontā, mājas lapas apmeklēšanas biežums utml.

Reklāmas kanāli

 • Segmentēts e-pasta mārketings;
 • Google AdWords teksta reklāma mērķēta jūsu esošajiem klientiem, iespējams var būt ar plašākas nozīmes atslēgvārdiem vai produktiem, kurus klients vēl nav pie jums iegādājies, bet viņam ir interese par tiem;
 • GDN attēla reklāma mērķēta jūsu klientiem (atkārtotais mārketings) - jāņem vērā, ka reklāmai jābūt tādai, lai tā neradītu negatīvu iespaidu par jūsu zīmolu (piemēram, pārāk bieža reklāmas rādīšana, neinteresants piedāvājums);
 • Facebook reklāmas mērķētas jūsu klientiem (atkārtotais mārkeitngs).

Ieteikumi mārketinga stratēģijas pielāgošanai

 

 • Pirms kampaņās uzsākšanas, iestatiet Google Analytics mērķus, lai pēc pirmā mēneša varat izvērtēt rezultātus;
 • Ierobežota budžeta apstākļos primārais uzdevums ir noklāt tos reklāmas kanālus, kas tiešā veidā ietekmē mērķa izpildes mājas lapā (lietotājus, kas paši meklē produktu vai salīdzina tos; uzrunāt atkārtoti esošos mājas lapas apmeklētajus un klientus);
 • Turmāko kampaņu plānošanu veiciet balstoties uz statistikas rādītājiem Google Analytics kontā;
 • Katram posmam nodefinējiet atbilstošu mārketinga ziņu un  izvirziet individuālus mērķus mājas lapā - nepareiza mērķu izvirzīšana var novest pie nepareizas kampaņu atdeves novērtēšanas.
 • Atkārtoto mārketingu lietojiet gudri - pēc YouTube video reklāmas kampaņas, atkārtoti nemērķējiet lietotājus, kas nav bijuši ieinteresēti jūsu reklāmā; lietotājus, kuri domā par pirkumu jūsu mājas lapā, uzrunājiet ar atbilstošāku piedāvājumu; esošiem klientiem rādiet tikai piemērotu reklāmu, uzmanīgi izvēloties reklāmas biežumu, lai klientiem nerastos negatīvs iespaids par jūsu zīmolu.
05 Aug

Kā iespējot Google Analytics atkārtotā mārketinga auditorijas Search kampaņās?

Šī gada jūnija beigās ziņojām, ka tagad arī Google Analytics atkārtotā mārketinga sarakstus iespējams izmantot Google Search kampaņās, Google meklēšanas rezultātos. Taču būsiet pamanījuši, ka Google AdWords kontos Google Analytics atkārtotā mārketinga auditorijas vēl joprojām darbojās tikai Display kampaņām.

Lai iespējotu funkciju, nepieciešams izdarīt papildus darbību:

1. Dodieties uz Google Analytics kontu

2. Izvēlieties sadaļu Admin/Administrēšana-> Tracking Info/Izsekošanas informācija (zem PROPERTY/ĪPAŠUMS) -> Data Collection/Datu apkopošana

3. Iespējojiet šo opciju zem “Remarketing” jeb “Atkārtotais mārketings”

atkārtotais mārketings

16 Jun

Vai reklāmu mērķēšana uz pilsētām strādā Latvijā?


google adwords latviaŠī gada maija sākumā tika ziņots, ka AdWords paplašina ģeogrāfisko atrašanās vietu opcijas Baltijas valstīs, kas nozīmē, ka AdWords kampaņas tagad iespējams mērķēt ne tikai uz Latviju kopumā, bet arī uz desmit lielākajām pilsētām Latvijā.

Mēs vēlējāmies noskaidrot, kā tas darbojas realitāte. Veicām 2 testus un zemāk esam apkopojuši rezultātus.

TESTS - 1 (periods: 28 dienas)

Pirmās 2 nedēļas:

AdWords kampaņa tika mērķēta visai Latvijai, izdalot pilsētas, lai varētu sekot līdzi statistikai, cik konkrēti apmeklētāji bijuši no konkrētām pilsētām.

Nākamās 2 nedēļas:

Esošā kampaņa tika turpināta, bet tika izņemta viena pilsēta no mērķa lokācijām, kura tika pievienota jaunizveidotai kampaņai, kas pēc visiem parametriem bija identiska pirmajai kampaņai.

Testa beigās tika salīdzināts seansu un apmeklētāju skaits abos šajos periodos no konkrētas pilsētas.

Testa mērķis

Saprast, vai izvēloties atsevišķu pilsētu kā mērķa lokāciju, mēs neierobežojam šis kampaņas darbību konkrētaja pilsētā.

Testa rezultāti

Jāņem vērā, ka kopējās kampaņas izmaiņas otrajā nedēļā bija sekojošas: klikšķu skaits un seansu skaits proporcionāli par 7% mazāks.

Testā rezultātos, kur salīdzināti dati par konkrēto pilsētu, redzams, ka otrajās divās nedēļās, par 8% samazinājies klikšķu skaits un par 27% samazinājies seansu skaits. Līdz ar to varam secināt, ka seansu skaits tomēr ir bijis samazināts, kad kampaņa mērķēta tikai uz konkrētu pilsētu nevis kā daļa no kampaņas, kas mērķēta uz visu Latviju. Bet pozitīvi, ka kampaņas kvalitāte ir uzlabojusies:

 • CTR rādītājs pieaudzis no 49.66% uz 55.66%;
 • Vidējā pozīcija Google meklēšanas rezultātos no 1.7 vietas uz 1.2 vietu.

google adwords latvija

TESTS - 1 (periods: 30 dienas)

Tests tika veikts 30 dienas. Visām kampaņām konkrētajos AdWords kontos tika pievienotas 10 lielākās pilsētas. Tika testētas divas industrijas - Finanšu un Dāvanu industrijas.

Testa mērķis

Noskaidrot meklēšanas apjomu sadalījumu pa pilsētām.

google adwords finanšu industrija

google adwords davanu industrija

 

Secinājumi

 • Meklējumu skaits no Rīgas nodrošina gandrīz 70% pārklājumu;
 • 20 - 23% meklējumu skaits nāk no lielākajām Latvijas pilsētām. Starp tām vislielāko apmeklētāju skaitu nodrošina Jelgava, Liepāja un Valmiera. Vismazākais meklējumu skaits ir no Jēkabpils un Jūrmalas.
 • Aptuveni 10 - 12% meklējumi nāk no citām Latvijas pilsētām/vietām.
 • Salīdzinot kampaņas datus ar iedzīvotāju skaitu, secinām, ka 10 lielāko pilsētu procentuālā daļa ir līdzīga, taču sadalījumā starp citām Latvijas vietām un Rīgu, redzama būtiska atsķirība - aptuveni 30%, kas liecina par to, ka 30% no citām Latvijas pilsētām/ vietām pārsvarā uzturās Rīgā.

adwords_location_targeting_latvia2

18 May

Loģisks Google attīstības solis – mobilā reklāma

5. maijā, Jerry Dishler (Google, VP of Product Management) kompānijas prezentācijā paziņoja, ka nu jau 10 valstīs, ieskaitot ASV un Japānu, meklējumu skaits uz mobilajiem telefoniem pārsniedz meklējumu skaitu uz datoriem. Līdzšinējie reklāmas formāti tika izveidoti datoriem, tāpēc, lai uzlabotu lietotāju pieredzi, Google strauji attīsta piemērotus reklāmas formātus mobilajiem telefoniem. Google AdWords mobilā reklāma atšķiras ar to, ka vairāk informācijas par pakalpojumu/ produktu varam iegūt jau pašos Google meklēšanas rezultātos.

 

Auto reklāmas (Automotive ads)

Ziņojumā teikts, ka šobrīd pasaule apmēram 50% meklējumu nāk no mobilajiem telefoniem. Latvijā - ap 20%. Pagaidām mobilās reklāmas pieejamas auto dīleriem ASV. Ir divi reklāmas formāti:

 1. Lietotājiem, kuri ir izpētes stadijā un meklē informāciju par auto modeli - meklēšanas rezultātos parādās konkrētā auto bildes, kuras var šķirstīt uzreiz Google meklēšanas rezultātos. Iespēja iegūt vairāk informācijas, klikšķinot uz oficiālo mājas lapu vai izvēlēties tirgotāju, klikšķinot uz tirgotāju sarakstu.
 2. Lietotājiem, kuri meklē auto tirgotāju, parādās tuvākie tirgotāji viņa atrašanās vietai. Uzreiz no Google rezultātiem iespējams veikt zvanu vai atrast norādījumus, kā nokļūt pie tirgotāja.

automotive ads

 

 

Viesnīcu reklāmas (Hotel Ads)

Šīs reklāmas pieejamas vairāk kā 100 valstīs - gan uz mobilajiem telefoniem, gan datoriem. Ziņojumā teikts, ka 69% ar ceļojumu saistīti meklējumi veikti tieši uz mobilajiem telefoniem. Latvijā - ap 18%. Šis reklāmas formāts piedāvā īpašas informatīvas lapas Google meklēšanas rezultātos, kur var būt ietverta informācija gan no pašas viesnīcas lapas, gan rezervēšanas sistēmām, piemēram, Booking.com. Informācija iekļauj, cenu, atsauksmes, viesnīcas ērtības u.c.

hotel ads mobile

 

Iepirkšanās reklāmas (Shopping Ads)

Brīdī, kad lietotājs meklē konkrētu produktu, Google meklēšanas rezultātos parādās bagātīga informācija par to - augstas kvalitātes bildes, pieejamība veikalos un lietotāju atsauksmes.

google adwords reklama uz mobilajiem telefoniemgoogle adwords mobila reklama

 

Google salīdzināšana (Google compare)

Pakalpojums pieejams ASV un UK. Apskatīt varat šeit: google.com/compare

Goole compare tika palaists šī gada sākumā. Tas ir rīks, kurā iespējams salīdzināt auto apdrošināšanas cenas. Google paredzējusi to attīstīt tālāk, ieviešot apdrošināšanas un hipotekāro aizdevumu salīdzināšanu. Lietotājs varēs salīdzināt likmes, nosacījumus un citus kritērijus no dažādiem aizdevējiem un uzreiz pieteikties aizdevumam, aizejot uz mājas lapu vai veicot zvanu no Google reklāmas, kas parādīsies rīkā pēc izvēlētajiem kritērijiem.

 

Teksta reklāmas Google Play

Jau no šī gada februāra Google veic testus reklāmām Google Play veikalā. Jerry Dischler savā prezentācijā solīja, ka plašāka informācija tiks sniegta maija beigās.

google play ads for app

 

Google mobilās reklāmas līdz šim parādījušās tikai internetā, taču saskaņā ar datiem no Flurry, 2014. gadā tikai 14% no lietotāju patērētā laika mobilajos telefonos, bija internetā, kas ir par 20% mazāk nekā gadu iepriekš. 86% lietotāju laiku pavada aplikācijās, līdz ar to reklāmas Google Play ir loģisks attīstības solis mobilajā pasaulē.

 

google mobilā reklāma

08 May

Google AdWords kā labā roka mārketinga profesionālim!

google adwords

AdWords kampaņa nav tikai mārketinga kanāls, ar kura palīdzību piesaistīt apmeklētājus mājas lapai un tos pārvērst klientos.

Google AdWords kampaņa ir kā laba roka mārketinga profesionāliem!

 • Lai pirmais uzzinātu jaunākās tendeces savā industrijā;
 • Pārbaudītu, kāda mārketinga ziņa uzrunās jūsu potenciālo klientu;
 • Gūtu idejas jaunu pakalpojumu/ produktu attīstīšanai;
 • Vērotu un analizētu konkurentu uzvedību;
 • Izsprastu, pēc kādiem principiem uzlabot mājas lapas struktūru un dabiskos rezultātus Google meklētājā;

Kā Google AdWords kontā iegūt informāciju?

1. Analizējiet “Meklēšanas Vienumu Pārskatu” (“Search Terms report”) - sīkāk lasiet bloga rakstā: Kur mīt AdWords kampaņas apslēptais spēks?, sadaļā: "Kur atrast “Meklēšanas Vienumu Pārskatu” un kā tas darbojās?"

2. Izveidojiet dinamiskās teksta reklāmas - sīkāka informācija YouTube video. Dinamiskajām teksta reklāmām ir divas priekšrocības. Pirmkārt, to izveidošanai nav nepieciešams atlasīt atslegvārdus, jo tā automatiski nolasa mājas lapas saturu un izveido reklāmu. Otrkārt, analizējot dinamisko teksta kampaņu ar “Meklēšanas Vienumu Pārskatu”, jūs iegūsiet jaunu atslēgvārdu idejas.

3. Sekojiet aktuālajam atslēgvārdu sarakstam un atslēgvārdu kvalitātes rādītājiem, reklāmas tekstu sniegumam un kampaņas veikstpējas datiem gan Google AdWords, gan Google Analytics kontos (Mērķu izpildes, pirkumu skaits, ienākumi, konversijas rādītāji, izdevumi par piesaistītu pirkumu u.c.).  Kā atrast atslēgvārdu kvalitātes rādītāju, sadaļa "Kvalitātes rādītāja pārbaudīšana".

4. Sekojiet līdzi konkurentu darbībām, izmantojot, atskaiti “Ieskats izsolē” (Auction Insights report) Kā atrast konkurentu atskaiti, sadaļā "Pārskata “Ieskats izsolē” atrašana".

 

6 ieteikumi, kā interpretēt informāciju

1. Analizējot lietotāju meklējumus saistībā ar jūsu produktu/ pakalpojumu, iegūsiet idejas jauniem produktiem/ pakalpojumiem. Piemēram:

 • ja ir liels meklējumu skaits  jūsu pakalpojumam citā pilsētā, izsveriet iespēju, atvērt filiāles citur;
 • ja ir liels meklējumu skaits konkrēta zīmola apģērbam, varbūt ir vērts paplašināt sortimentu ar konkrēto zīmolu.

google adwords

2. Google AdWords kontā ir aktuāla informācija un parāda esošo situāciju konkrētā industrijā, tāpēc sekojot līdzi atslēgvārdu tendencēm - nolasiet industrijas, sezonalitātes tendences. (Bieži vien produkts tiek meklēts un lēmums tiek pieņemts vairākas nedēļas vai pat mēnešus iepriekš nekā tiek izdarīts pirkums!) Izmantojiet šo informāciju ne tikai online, bet arī ofline biznesa attīstībai.

3. Google AdWords kontā esošā atslēgvārdu un atslēgvārdu kvalitātes rādītāju informācija parādīs priekšā, kāda ir vēlamā mājas lapas struktūra, vai nepieciešams izveidot papildus galamērķa lapas atsevišķiem produktiem/ pakalpojumiem un kādus atslēgvārdus izmantot mājas lapas saturā. Vadies pēc diviem principiem:

 • Mājas lapas saturā vajadzētu iekļaut visvairāk meklētākos atslēgvārdus konkrētajā atslēgvārdu (produktu) grupā;
 • Atslēgvārdus ar zemu kvalitātes rādītāju (zem 5/10), kuru iemesls ir galamērķa lapas zemā kvalitāte (3. un 4. piemērs), iekļaujiet galamērķa lapas saturā vai izveidojiet jaunu galamērķa lapu konkrētajam produktam/ pakalpojumam. google adwords atslēgvārdu kvalitate

4. Izmantojiet Google AdWords kampaņas veiktspējas datus, plānojot stratēģiju, dabisko rezultātu uzlabošanai Google meklētājā. Jūs būsiet ieinteresēti optimizēt tās pakalpojumu/ produktu lapas, kurām ir augsts apmeklētāju skaits un ienākumi (vai mērķu izpildes). Jūsu SEO speciālists būs pateicīgs par šādu informāciju!

5. Ar Google AdWords konkurentu atskaites palīdzību analizējiet, kādu stratēģiju piekopj jūsu konkurenti - kad konkurents sācis reklamēties, cik intensīvi reklamējas, uz kādām ierīcēm utt. Pievienojiet konkurentu atslēgvārdu kampaņas un sekojiet līdzi konkurentu popularitātei (meklējumu skaitam)!

6. Teksta reklāmās izmantojiet dažādas ziņas un aicinājumus uz rīcību, tādējādi pārbaudot, kādas produkta/ pakalpojuma priekšrocības izcelt un kādas ziņas izmantot gan online, gan ofline reklāmas kampaņās, lai tās nestu rezultātu.

Sāciet analizēt Google AdWords datus jau šodien vai pajautājiet šo informāciju savam Google AdWords speciālistam!

06 May

Kur mīt AdWords kampaņas apslēptais spēks?

adwords reklāma optimizācija

Mēdz teikt, ka katrā cilvēkā mīt apslēpts spēks, atliek vien to likt lietā, lai sasniegtu augstākas virsotnes.

Veiksmīgas AdWords kampaņas spēks ir uzrunāt īstos cilvēkus viņiem vajadzīgā brīdī.

Kampaņas veiksmes atslēga slēpjas kvalitāte un atbilstībā. Vislabākais veids, kā to panākt, ir likt lietā “Meklēšanas Vienumu Pārskatu” (Angliski: “Search Terms Report”). Vairums gadījumu, Google kampaņas rezultātus var pārsteidzoši uzlabot tikai ar šo pārskatu - nekādu īpašu reklāmas tekstu, cenu solīšanu, A/B testēšanu vai citu maģisku darbību. Jāatzīst gan, ka daudzi mārketinga speciālisti ir pārsteigti par šī pārskata eksistenci Google AdWords kontā. Tāpēc, ja esi starp viņiem - lasi tālāk un uzzini, kā vari uzlabot savu kampaņu rezultātus!

Pareizi izmantojot “Meklēšanas Vienumu Pārskatu”, varat uzlabot divus kvalitātes aspektus ar vienu darbību (Par Google reklāmas kvalitātes rādītājiem sīkāk lasiet sadaļā Google AdWords):

 1. Veidot atbilstošu atslēgvārdu sarakstu;
 2. Veicināt lietotāju vēlēšanos noklikšķināt uz reklāmas (CTR - Click Through Rate).

Realitāte - kad jūsu reklāma parādās potenciālajam klientam?

Vispirms svarīgi saprast divas lietas:

 • Meklēšanas vienumi, kuri aktivizēs AdWords reklāmas parādīšanos, vislielākā mērā atkarīgi no tā, kādā atbilstības veidā atslēgvārdi pievienoti kampaņai;
 • Jums ir iespēja redzēt meklēšanas vienumus, uz kādiem reklāma aktivizejusies. Neesiet pārsteigti, ieraugot atslēgvārdus, kas, iespējams, neatbilst jūsu pakalpojumam!


Zemāk redzamajā tabulā aplūkojiet pāris piemērus.blog_1-1

Šajā gadījumā reklāmdevējs piedāvā ilgtermiņa kredītus internetā no 21 - 45 gadu vecumam. Vairums gadījumu, plašās atbilstības atslēgvārdi aktivizēs reklāmu lietotājam neatbilstošā brīdī. Modelēšu četrus iespējamos scenārijus:

 • pamanot reklāmu, potenciālais klients neklikšķinās uz to, jo tekstā nebūs atbilstoša informāciju, kas nozīmē, ka samazināsies Google reklāmas CTR radītājs, līdz ar to reklāmas kvalitāte būs zemāka un cena par piesaistītu lietotāju ilgtermiņā celsies uz augšu;
 • iespējams, lietotājs nokliksķinās uz reklāmu, bet neatradīs sev nepieciešamu pakalpojumu, kas nozīmē, ka reklāmas budžets būs nelietderīgi iztērēts;
 • lietotājam var rasties negatīvas asociācijas ar konkrēto zīmolu, jo reklāma nav atbilstoša tam, kas meklēts;
 • ļoti maza iespējamība, ka starp visiem lietotājiem, kas nonāks mājas lapā, iegūsiet jaunu klientu.

 

Zemāk vēl pāris piemēri no personīgās pieredzes ar kampaņām.

search term match types

Pirmajā piemērā:

Reklāmdevējs piedāvā muguras masāžas pakalpojumus tikai Rīgā.

 • Šajā gadījumā reklāma nebūs atbilstoša tiem, kas meklē pakalpojumu citās Latvijas pilsētās.
 • No otras puses - reklāmdevējs var rast idejas jaunām biznesa iespējām.

 

Otrajā piemērā:

Reklamdevējs pārdod klasiskus un brīvā laika apavus, bērnu apavus, Gabor zīmola apavus, šobrīd veikalā ir akcija.

 • Šajā gadījumā nedērēs atslēgvārds “nike apavi” un “apavi pārgājieniem”. Atslēgvārds “Apavi izmēri” nebūs saistīts ar lietotāja vēlmi izdarīt pirkumu, visdrīzāk lietotājs meklē iznformāciju par apavu izmēriem, līdz ar to šis atslēgvārds arī nebūs atbilstošs.
 • Analizējot faktiskos atslēgvārdus, uz kuriem aktivizējusies reklāma, reklāmdevējs var sekot līdzi tendencēm un papildināt kampaņas ar tiešākiem atslēgvārdiem, šajā gadījumā ar “brīvā laika apavi”, “Gabor apavi”, “sarkani apavi”, “apavi bērniem”, “apavi atlaides”.

Kur atrast “Meklēšanas Vienumu Pārskatu” un kā tas darbojās?

Sīkāks skaidrojums YouTube video.

 1. Izvēlieties AdWords reklāmas kampaņu, atslēgvārdu grupu;
 2. Norādiet kampaņas periodu;
 3. Dodieties uz sadaļu “Atslēgvārdi” (“Keywords”), “Informācija” (“Details”) un “Meklēšanas vienumi - Visas” (“Search Terms - ALL”); Lai redzētu informāciju vienam atslēgvārdam, tas jāatzīmē un jāizvēlās “Meklēšanas vienumi - Atlasīts” (“Search Terms - Selected”).

search terms report google adwords

Atvērsies atslēgvārdu saraksts, kas aktivizēja reklāmas parādīšanos. Sakārtojiet meklēšanas vienumus pēc seansu skaita, tādējādi nosakot visbiežāk meklētos. Ar šiem atslēgvārdiem, veiciet vienu no trīs darbībām:

 • Pievienojiet esošajai atslēgvārdu grupai - šie atslēgvārdi, visdrīzāk, būs tuvi esošajam atslēgvārdu sarakstam, bet citos locījumos vai tiešāki meklējumi;
 • Pievienojiet jaunai atslēgvārdu grupai - šie atslēgvārdi būs atbilstoši jūsu pakalpojumam/ produktam, iespējams tādi, par kuriem nekad nebijāt iedomājies vai, iespējams, no jauna radušies, veidojoties jaunām tendencēm industrijā;
 • Pievienojiet kā negatīvo atslēgvārdu kampaņai vai atslēgvārdu grupai, lai turpmāk  izvairītos, ka reklāma aktivizējās nepiemērotos brīžos.

Pieņemsim, ka esam veikuši augstāk minētās darbības. Zemāk redzams vienkāršs piemērs, kā tas iespaido kampaņu. Piemērs ir izdomāts, balstoties uz pieredzi un paredzēts tam, lai jums būtu vieglāk uztvert pozitīvo efektu, ko sniedz “Meklēšanas Vienumu Pārskats”.

Paaugstinoties reklāmas kvalitātei no 5 uz 7 no maksimālās kvalitātes vērtības 10, cena par vienu apmeklētāju samazinās no €0.15 uz €0.10, tāpēc par to pašu budžetu iespējams piesaistīt par 50% vairāk apmeklētaju.

Pieņemot, ka vidējā pirkuma summa ir 100 Eur, un konversijas rādītājs 2% (procents no apmeklētāju skaita, kas veica pirkumu), redzams, ka nepaaugstinot reklāmas kampaņas budžetu (€120), varam palielināt ienākumus no AdWords reklāmas par 50%.

google adwords reklāmas optimizācija

Ieguvumi kā domino kauliņa efekts

1. Zemākas izmaksas par vienu piesaistītu lietotāju.

Zemāka cena par piesaistītu lietotāju automātiski samazina izmaksas par izpildītu mērķi vai veiktu pirkumu mājas lapā. Jūs ieguldiet mazāk, lai piesaistītu jaunu klientu.

2. Lielāki ienākumi, ieguldot tos pašus līdzekļus.

Precīzāka reklāma pakalpojumam/ produktam samazina nekvalitatīvo apmeklētāju skaitu. Kvalitatīvs apmeklētājs nozīmē vairāk izpildītu mērķu vai izdarītu pirkumu mājas lapā.

3. Iespēja sekot līdzi industrijas tendencēm.

Redziet par ko interesējās jūsu klienti. Papildinot kampaņu ar jauniem atslēgvārdiem, piesaistiet vairāk jaunu klientu. Redzot pieprasījumu, attīstiet jaunus pakalpojumus un produktus.

Meklēšanas atslēgvārdi paliek arvien precīzāki, tie mainās dienu no dienas, līdz ar to svarīgāk nekā jebkad iepriekš, sekot līdzi AdWords reklāmas kampaņai un to pielāgot esošajām tendencēm.